سفارش تبلیغ
صبا ویژن
منوی اصلی
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
وصیت شهدا
وصیت شهدا
آمار و اطلاعات

بازدید امروز :91
بازدید دیروز :106
کل بازدید :206880
تعداد کل یاد داشت ها : 620
آخرین بازدید : 99/10/29    ساعت : 2:3 ع
درباره وبلاگ
لینک دوستان
ویرایش
ابر برچسب ها
ویرایش
امکانات دیگر

 


      
دکتر جلیلی روز یکشنبه به استان فارس سفر کرده و با استقبال باشکوه مردم این استان مواجه شد.

به گزارش ستاد مردمی حیات طیبه، دکتر جلیلی روز یکشنبه به استان فارس سفر کرده و با استقبال باشکوه مردم این استان مواجه شد.

resized_343872_216

resized_343871_837

resized_343869_101resized_343865_861resized_343864_511resized_343862_850

resized_343861_263

  • resized_343856_562resized_343851_180resized_343850_631resized_343849_642IMG21405027IMG21404939IMG21404882IMG21404853IMG2140481413920319232107432_PhotoL1392031923211057_PhotoLresized_343860_641

      

جلیلیجلیلی

[gdgd


      

امروز ساعت 5 سالن شهید دستغیب شیراز با حضور دکتر جلیلی


      

گفتنی است این جزوه به همت اعضای کمیته محتوایی ستاد دانشجویی مقاومت رمز پیشرفت تهیه شده است که در ادامه مقداری از مطلع آن را به صورت مختصر میخوانیم :جلیلی اصلح است زیرا ...

 

تکلیف، انتخاب اصلح است نه مقبول بر خلاف تصور ابتدایی دنیاگرایانه امانیستی، انتخاب کاندیدای مورد نظر و هواداری از او یک حق نیست. از نگاه الهی اسلام، حق حاکمیت از آن خداست. انتخاب اصلح در نظام اسلامی واجب شرعی است. ادبیات ارزشمند تکلیف گرایی و وظیفه محوری تکیه براعتمادی عمیق به قدرت بی پایان الهی دارد. این ادبیات با حضورشخصیت الهی امام خمینی )ره( در جامعه ما جای ادبیات مصلحت سنج یهای تکلیف گریز را گرفت. نم یتوانی به بهانه آن که فلانی رأی نم یآورد، از تلاش برای رساندن او به جایگاه خدمت به نظام اسلامی کوتاهی کنی. ما مکلفیم با منتهای توان خود، فرد اصلح را شناخته و با هر ابزار مشروعی که در دست داریم به مردم معرفی کرده و با تمام توان برای او تبلیغ کنیم. طبعا تبلیغ از این شخص به معنای مطلق دیدن او نیست بلکه تبلیغ از شایستگی های برتر او نسبت به سایرین است. لذا حق نداریم ناتوانی ها و نادار یهای وی را انکار کنیم. از طرفی حق نداریم هنگام مقایسه او با سایرین دارای یهای سایرین را ندیده گرفته و ضع فهای آنها را برجسته تر از آنچه هست در نظر بگیریم. مطلق انگاری اسطور های هر کاندیدا و تخریب و سیاه نمای هر کاندیدای دیگر نشان از آن دارد که از ادبیات تکلیف گرایی فرسنگ ها فاصله گرفته ایم.

 

برای دانلود این جزوه در قالب فایل پی دی اف (PDF) بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

جلیلی اصلح است زیرا …

منبع:

www.aghasaeed.com

      

سعید جلیلی

برای مشاهده ی برنامه های فرهنگی دکتر جلیلی روی تصویر کلیک کنید

      
کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: اگر دچار انحراف و کج‌روی شدم بدون تعارف مردم مرا مؤاخذه کنند و در این مسیر که تا لحظه مرگ ولایت‌مدار می‌باشم، با هیچ کس تعارف ندارم.
به گزارش مشرق، سعید جلیلی در دیدار با امام جمعه اردبیل در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: من کاندیدای دولت نیستم بلکه سرباز ولایت هستم و خداوند روزی را نیاورد که از این خط راه به انحراف ببرم.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر دچار انحراف و کج‌روی شدم بدون تعارف مردم مرا مؤاخذه کنند و در این مسیر که تا لحظه مرگ ولایت‌مدار می‌باشم، با هیچ کس تعارف ندارم.

جلیلی خاطر نشان کرد: جوانان این کشور در سفرهای شهرستانی و استانی به صراحت به من می‌گویند تا زمانی که پشت سر آقا هستید با تو هستیم؛ وگرنه عهد و پیمانی با جریان، گروه و فردی نداریم.

این مسئول با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی و ولایت و رهبری را دنبال می‌کنم، اضافه کرد: بنده در اهدافم صادق هستم و امیدوارم این وجه تمایز بنده با سایر کاندیداها تا همیشه جاودان و ماندگار بماند.

وی بیان کرد: گفتمان بنده گفتمان ولایتمداری و ارزشمندی است و هرگز در این مسیر از راه حقیقی زاویه پیدا نمی‌کنم.

کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری یادآور شد: کوچک‌ترین انحراف و زاویه گرفتن از این مسیر را خطا و اشتباهی بزرگ می‌دانم و معتقدم هر کس در این مسیر اشتباهی را انجام دهد به عهد و وفای خود پایبند نبوده است.

جلیلی ادامه داد: در نشان دادن ولایت‌مداری خود اولین نشست خود را در استان اردبیل با نماینده ولی فقیه گذاشتم تا ثابت کنم که در عهدی که با مردم بسته‌ام در اطاعت‌پذیری محض از ولایت لحظه‌ای کوتاه نمی‌آیم.

وی گفت: اطاعت از ولایت چیزی نیست که در حد حرف و سخن باشد بلکه در عمل باید این ولایت‌مداری مشخص باشد.

سعید جلیلی در نشست با جانبازان دفاع مقدس در اردبیل اظهار داشت: اگر پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رقم خورده به واسطه غیرت، همیت و ایمان قوی فرزندان این سرزمین بوده که پیروزی ارزشمندی را برای کشورمان به ارمغان آوردند.

وی با بیان اینکه ظرفیت ایثارگران جامعه نباید پایمال شده و یا دچار رکود و خانه‌نشینی شود، تصریح کرد: ایثارگران باید پای کار بیایند و توان معنوی و ارزشی خود را به مانند دفاع مقدس در صحنه به نمایش بگذارند چرا که کوچک‌ترین غفلت در این حوزه ما را دچار هزینه‌ای سهمگین می‌کند.

جلیلی خاطر نشان کرد: با نگاه ایثارگری می‌توان هم حماسه سیاسی و هم حماسه اقتصادی خلق کرد و دور شدن از این گفتمان سبب شده است تا در سال‌های اخیر آسیب متعددی کشور را تهدید کند.

این مسئول اضافه کرد: اگر امروز دچار مشکلات اقتصادی، تورم و گرانی شدیم همه به خاطر دور شدن از این گفتمان و رویکرد ایثارگرانه بوده که به نظر می‌رسد در این زمینه به سرمایه‌های این کشور جفا شده و سبب شده است تا بخشی از آنها خانه‌نشین شوند.

وی بیان کرد: اگر بنده رئیس جمهور شوم قطعاً از این ظرفیت استفاده کرده و به رونق روزافزون صنعت، کشاورزی، فعالیت‌های فرهنگی، اقتصادی و... کمک می‌کنم.

 کاندیدای ریاست جمهوری در ادامه یادآور شد: ما اگر بتوانیم از این توانمندی‌ها استفاده کنیم آینده روشن و امیدبخش در انتظار ما می‌باشد و بنده از جانبازان و ایثارگران این استان انتظار دارم دست ما را در تشکیل دولت آرمانی با گفتمان انقلاب و امام بگیرند.

جلیلی از جانبازان و ایثارگران خواست دوباره مانند صحنه جنگ به میدان بیایند و با به نمایش گذاشتن دلباختگی خود به نظام از ظرفیت خود در اعتلای این کشور استفاده کنند.

وی گفت: اگر امروز تنها 30 درصد از وجود ظاهری شما باقی‌مانده است بنده معتقدم ظرفیت شما چندین برابری است و از این ظرفیت هزار درصد معنوی می‌توان بهتر استفاده کرده و در تاریخ این کشور خوش درخشید.

جلیلی در ادامه افزود:‌ هنر دولت آینده باید این باشد که ظرفیت‌ها در این حوزه را آزادسازی کند تا مبادا با غفلت افسوس گذشته را بخوریم و یا بخواهیم در این باب از حرکت‌های خود شرمنده باشیم.

وی تصریح کرد:‌ نشان دادن ظرفیت ایثارگری تنها به سالی یک بار سفر راهیان نور نیست بلکه به این است که هر لحظه خاطرات رزمندگان در عمل زنده، ساری و جاری باشد چرا که غفلت در این حوزه بزرگ‌ترین آسیب را به دنبال می‌آورد.

در این دیدار جمعی از جانبازان و ایثارگران شهرستان اردبیل نیز نظرات و دیدگاه‌های خود را در مورد مهم‌ترین مسایل جامعه و مطالبات خود را با رئیس جمهور آینده مطرح کردند

منبع:مشرق نیوز


      

سعید جلیلی

برای مشاهده ی برنامه ی اصلاح ساختار اجرایی دکتر جلیلی روی تصویر کلیک کنید


      

سعید جلیلی

برای مشاهده ی برنامه ی اقتصاد مقاومتی دکتر جلیلی برای دولت 11 روی تصویر کلیک کنید

      
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در گفتمان انقلاب باید همه مراقب باشیم تا دچار انحراف نشویم.
به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز دوشنبه با حضور در همایش اساتید حامی جلیلی که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های همیشگی کسانی که در مسیر علم بوده‌اند این است که علم آنها مفید و نافذ باشد.

جلیلی با اشاره به تاکیدات آموزه‌‌های دینی مبنی بر نافذ و مفید بودن علم و منتهی شدن آن به تعالی تصریح کرد: فردا سالگرد ارتحال امام بزرگ ما است و بزرگترین هنر امام  راحل این بود که علم مفید و نافذ را به صحنه سیاست، اجتماع و شئون زندگی آورد.

وی تاکید کرد: امام رحمت‌الله نشان داد که اگر ظرفیت معارف آزاد شود می‌تواند چه انقلابی در دنیا ایجاد کند و این هنر بزرگ امام راحل بود که فقه جواهری را به میان حکومت و جوانان آورد و فقه را مبنای ساخت یک تمدن قرار داد.

جلیلی با بیان اینکه جهان شاهد بود که وقتی علم صحیح در عرصه سیاست و اجتماع بیاید چه ظرفیتی آزاد می‌شود، ادامه داد: آنچه در مباحث انتخابات مطرح است این است که هر کس به عنوان منتخب مردم برگزیده می‌شود باید ساز و کاری فراهم کند تا ظرفیت جامعه آزاد شود و پیشگامانی که می‌توانند در این زمینه به دولت کمک کنند اهل علم در حوزه دانشگاه هستند.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، تصریح کرد: اگر ما می‌گوییم که می‌خواهیم به سمت تعالی و آموزه‌های اسلام ناب پیش برویم لازمه‌اش این است که ظرفیت جامعه منفعل و منحرف نشود و اولین گام در این مسیر این است که ظرفیت دانشگاه به عنوان مدل محرک مصون بماند تا بتواند جامعه را در این عرصه فعال کند.

وی با تاکید بر اینکه علوم باید در جهت ساخت یک تمدن اسلامی قرار گیرد، افزود: کار بزرگ علم این است که بتواند پاسخی برای مشکلات و معضلاتی باشد که جوامع با آن روبرو هستند و این از مهمترین وصایای حضرت امام است.

جلیلی با بیان اینکه در تمام سال‌های فراق از حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبری با حکمت و درایت این روند را به خوبی هدایت کردند تا ما به آن سمت نزدیک شویم، ادامه داد: ما باید این باور را داشته باشیم که اگر از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرده و آن را مصون نگه داریم یک ظرفیت و حیات جدیدی ایجاد خواهد شد که در آن امید تازه‌ای برای جامعه بشری ظهور می‌کند.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری امام (ره) را یک صاحب‌نظر توصیف کرد که جهان دیگری را به همگان نشان داد و گفت: باید در این زمینه وظیفه دولت نیز توجه شود. چراکه اگر ما بر علم مفید و نافع تاکید داریم، وظیفه دولت این است که نه تنها مانع نباشد بلکه مشوق باشد.

وی کار ویژه مهم دولت را این دانست که اجازه دهد ظرفیت دانشگاهیان آزاد شود و بر همین اساس افزود: علم باید در جهت مسائل واقعی جامعه جهت پیدا کند و پاسخگوی سوالات حقیقی باشد که محل آن نیز دانشگاه است و اگر چنین شود این علم به عمل نزدیک خواهد شد.

جلیلی یکی از مهمترین انحرافات را جدا بودن حوزه کارگزاران از دانشگاه عنوان کرد و یادآور شد: اگر علم نافع ساز و کاری برای ورود پیدا نکند دچار انفعال خواهد شد.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ادامه داد: بنابراین کابینه دولت نسبت به دانشگاه و مراکز علمی و حوزه‌های علمیه این است که ارتباطی وسیع و ساختاری بین این دو ایجاد شود تا علم به نتایج خود برسد و هر میزان که ما در این عرصه موفق باشیم به همان اندازه نیز ظرفیت‌ها بیشتر آزاد خواهد شد.

 در این لحظه از سخنان جلیلی یکی از دختران دانشجو با در دست داشتن قرآن مقابل وی آمد و از او خواست که در مقابل دانشجویان به این قرآن قسم بخورد که جان‌فدای سید علی باشد؛ که جلیلی نیز در پاسخ گفت: انشاءالله همین‌طور هستیم.

جلیلی تاکید کرد: ما اگر بخواهیم اسلام ناب را به جهان معرفی کنیم‌، در یک کلام ولایت مطلقه فقیه خواهد بود و این نه باور ما بلکه یک تجربه است که در 34 سال گذشته ما هر چقدر که پیشرفت داشته‌ایم مرهون این نگاه بوده است و هرجا دچار عدم موفقیت شده‌ایم ناشی از انحراف از این امر بوده است.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه نباید فقط به تبعیت اکتفا کنیم، ادامه داد: ما وقتی از ولایت فقیه صحبت می‌کنیم این یک دیدگاه و گفتمان است و باید آن را درک کرد.

وی دغدغه مهم و به حق مردم را اسلام ناب و ولایت مطلقه فقیه عنوان کرد که در 34 سال گذشته نیز در انتخاب مردم این نکته بروز و ظهور داشته و تصریح کرد: باید به این دغدغه توجه کنیم که چه کار انجام دهیم که این نگاه در زاویه قرار نگیرد چرا که در مسیر تعالی لغزش‌گاه‌های فراوانی وجود دارد از این رو باید دعا کنیم کسانی که می‌خواهند صادقانه خدمت کنند دچار این لغزش‌ها نشوند.

جلیلی با بیان اینکه انسان هر گاه خودش اطمینان حاصل کند لحظه سقوطش خواهد بود افزود:‌ در این عرصه باید یک نظارت مستمر و پیگیر در هر منصبی که هستیم وجود داشته باشد.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری تاکید کرد: انتخاب مردم انتخاب گفتمان اسلام ناب است و کسانی که دچار زاویه شوند اصل این گفتمان است نه افراد. لذا دنبال کردن گفتمان اسلام ناب یک کار گروهی و جبهه‌ای و فردی نیز به خاطر اقتضاعات جلوتر از بقیه حرکت می‌کند.

وی تاکید کرد: ما باید در همه عرصه‌ها هوشیار باشیم تا دچار انحراف و لغزش نشویم و انشاءالله این گفتمان روز به روز شکوفاتر شود.

جلیلی در پایان تصریح کرد: رای مردم به اسلام ناب و گفتمان رهبری است نه رای به افراد و بنده از این دانشجو به خاطر تذکرش تشکر کرده و این قرآن را به او هدیه می‌کنم.


      
   1   2      >